WOŚP Malbork

Nowy sprzęt medyczny w malborskim szpitalu!

Z Prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku, Pawłem Chodyniakiem, rozmawia Małgorzata Brzezińska z Radia Malbork.
MB: Malborski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformował, że do Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku zostaną przekazane nowoczesne sprzęty medyczne ufundowane przez Fundację WOŚP.
PCh: – Sprzętu od WOŚP będzie całkiem sporo. Zostaną doposażone oddziały: dziecięcy i noworodkowy. Na odział Noworodkowy już trafił sprzęt do nieinwazyjnego wsparcia oddechu, lampę do fototerapii i aparat do badania słuchu. W najbliższym czasie mamy otrzymać najbardziej nam potrzebny i z drugiej strony najdroższy – ultrasonograf do badania dzieci. Spodziewamy się kardiomonitorów, pulsoksymetrów, wagi elektronicznej, pompy objętościowej, pompy strzykawkowej i ciepłego gniazdka czyli urządzenia do ogrzewania noworodka. Wkrótce to zostanie nam przekazane. Będą to największe w historii dary przekazane od WOŚP dla malborskiego szpitala. Tutaj wspomniałem o oddziale noworodków ale dodatkowo odział dziecięcy będzie doposażony. Mają tu trafić urządzenia od aparatu ultrasonograficznego, który na dniach ma znaleźć się w naszym szpitalu. Jest to wysokiej klasy aparat USG – jeden z najlepszych jakim będziemy dysponować. Także dla nieco starszych dzieci aparat do wsparcia oddechu, fotele dla rodziców, wygodne leżanki dla rodziców, kardiomonitor, pompy infuzyjne, skaner wyszukujący żyły jako ułatwienie pobierania krwi u dzieci. Trzeba podkreślić, że kiedy ten sprzęt do nas trafi to oddział noworodkowy i dziecięcy to dwa najlepiej doposażone oddziały w skali szpitala. Wszystko to zasługa WOŚP.
– Najdroższymi urządzeniami jakie zostaną nam przekazane to aparaty USG. Każdy z aparatów USG kosztuje grubo ponad 150 tys. Dwa aparaty USG na odział dziecięcy i noworodkowy to prawie 400 tys. zł. Malborski szpital od początku istnienia WOŚP korzystał ze sprzętu jaki był darowany przez Fundację.
Poniżej, na zdjęciach możecie zobaczyć jakie sprzęty zostały przekazane oraz…. super wygodny fotel 🙂